Manuel Terapi ile Bel Fıtığı Boyun Fıtığı Tedavisi

 Antalya’da Manuel Terapi ile Bel-Boyun Fıtığı Tedavisi

  Rusya, Almanya gibi ülkelerde geliştirilen ‘‘Manuel Terapi” adı verilen  yöntemle özellikle boyun fıtığı ve bel fıtığı kısa sürede tedavi edilebiliyor. Elle tedavi yöntemi olan manuel terapi sayesinde ameliyatsız bel fıtığı ve boyun fıtığı tedavisi yapılıyor. Bunların yanı sıra bel kayması, bel kireçlenmesi , disk kayması, sinir sıkışması, siyatik ağrısı rahatsızlıkları da tedavi ediliyor.
  El, dirsek, omuz, boyun, sırt ve bel ağrılarıyla boyun ve bel fıtığının tedavisinde uygulanan bu yöntemle hasta kısa sürede sağlığına kavuşabiliyor.
  Bu tedavi yönteminde ağrılı bölgedeki kasları yumuşatıp söz konusu bölgeye basınç uygulayarak ağrının azalmasını sağlıyoruz. Manuel tedavi, elle uygulanan sinir-kas-iskelet sisteminin durumunu değerlendirme, tedavi ve geliştirmek için uygulanan tekniklerdir. Eklem ve yumuşak doku gibi birçok yapının yaralanma sonrasında normal hareket ve fonksiyona tekrar dönmesi için fizyolojik sınırlarda yapılan yavaş hızlardaki hareketlerdir. Manuel terapi ile hastanın toleransı doğrultusunda ağrı sınırındaki hareketlerle iyileşmenin hızı artırılmaktadır. Hareketin yönü, süresi ve fizyolojik sınırlar içinde olması önemli olduğundan uygulamanın mutlaka eğitim almış fizyoterapistler tarafından yapılması gerekmektedir. Ortalama 20 gün ve her seansı 1.5 saat süren fizik tedaviye oranla bu tedavi ortalama 10 gün uygulanıyor ve her seans 40 – 50 dakika sürüyor.
   Tedavi sayesinde boyun ve bel fıtıkları yüzde 97-98 oranında başarıya ulaşıyor. Hastaların tedavi sonrasında da kendilerine önerilen egzersizleri yapmaları halinde tedavi daha da başarılı oluyor.

About the Author :

12 Comments

  1. bizaterapi

   Merhaba,
   Uygulanacak tedavi hakkında bir şey söyleyebilmemiz için öncelikle muayeneye gelmeniz gerekiyor. İletişim bilgilerinizi bırakabilirseniz detaylı bilgi için size ulaşabiliriz veya iletişim numaralarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 1. Şehri

  Merhaba 28 yıldır bel ağrım var 5 tane diskim kayık 2_ 3 ayda bir tutulmalarım oluyor kas gevşetici kullanarak rahatlıyorum cerrahi bir girişim yapılmadı 41 yaşındayım seans ücreti nedir

 2. Emin

  Merhaba …bende 5aydır fln bel ağırısı var ve sol bacak uyuşması var oturup kalkmakta zorlanıyorum acaba bu şey ne olabilir tahimininizce ve tedavisi ne kadar sürer ve ücreti ne kadar ..21yaşındayım öğrenciyim fınıfta fazla kalamıyorum …0090538018733,,umarım en kısa zamanda bilgilendirirsiniz konumum Antalaya döşemealtı

  1. bizaterapi

   Merhaba,
   Telefon numaranızdan en kısa zamanda iletişime geçilecektir.
   İyi günler

 3. Zeynep Y.

  Koksiks kayması için manuel tedavi tecrübeniz var mı? Otururken sancılı batma yapıyor, emarda hafif sola doğru açılma tespit edildi.

  1. bizaterapi

   MR sonucunuzla beraber muayeneye gelirseniz durumunuzu görebiliriz. Muayene ücreti almıyoruz, dilediğiniz zaman gelebilirsiniz.

 4. BatuhanB

  Merhaba benım sürekli olan bi ağrım yok fakat başlangıcı olan yada sırf rahatlama amaçlı gelebiliyo muyuz kontrol gibi ?

  1. bizaterapi

   Merhaba,
   Elbette gelebilirsiniz. Manuel terapi yalnızca fıtık oluştuktan sonra değil oluşmadan önce de koruma amaçlı uygulanabilen bir terapidir. Ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanabilir ve sağlıklı bir omurgaya sahip olmak için manuel terapi alabilirsiniz.

Leave a Comment

www.whatshelp.io/widget